WelCome

WelCome
 
ForumGalleryPortalli**Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dy Murgesha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
OKTAPODI
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 170
Age : 31
Location : Kendej Verdall
Registration date : 03/12/2007

MesazhTitulli: Dy Murgesha   Sun Dec 09, 2007 8:26 pm

Dy murgesha shkojnė per tė blerė biskota. Njėra quhet Murgesha Matematika (MM) e tjetra Murgesha Logjika (ML). Po bėhej natė

dhe dy murgeshat ishin akoma larg Manastirit.
ML: “A e ke verejtur qe ka gjysme ore qe po na ndjekė njė burrė ?”
MM: “Po, por ēfarė kėrkon nga ne.”
ML: “Ėshtė logjike do te na dhunojė.”
MM: “Oh jo! Nėse e llogarisim, pėr 15 minuta do tė na arrijė. Ēfarė mund tė bėjmė ?”
ML: “ E vetmja mundėsi logjike ėshtė t‘i shpejtojmė hapat.“

Murgeshat i shpejtojnė hapat
MM: “Nuk ia vlenė.”
SL: “Nayrisht qė nuk ia vlen. Burri bėri gjėnė mė logjike qė duhej ta bėnte: i shpejtoi hapat edhe ai.“
MM: “Atėherė ēka mund tė bėjmė ? Nuk i duhet mė shumė se njė minut qė tė na arrijė.”
ML: “E vetmja mundėsi pėr ne ėshtė qė tė ndahemi. Ti shko andej e unė kėtej. Nuk mund tė na ndjekė tė dyjave.”

Burri vendosė ta ndjekė murgeshėn Logjika. Murgesha Matematika arrinė nė Manastir dhe ėshtė shumė e preokupuar pė Murgeshėn

Logjika qė po vonohej. Mė nė fund arrinė edhe Murgesha Logjika.
MM: “Motėr Logjika, shyqyr Zotit qė erdhe. Tregom ēka ndodhi.”
ML: “E vetmja gjė logjike qė mund tė ndodhte. Burri nuk mund tė na ndiqte tė dyjave, kėshtu vendosi tė mė ndiqte mua.”
MM: “E pastaj ēfarė ndodhi? Tregom tė lutėm.”
ML: “Ndodhi e vetmja mundėsi logjike. Fillova tė vrapojė me sa forcė qė kisha.”
MM: “E pastaj ?”
ML: “E vetmja gjė logjike qė mund tė ndodhte: Edhe burri filloi tė vraponte me sa forcė qė kishte.”
MM: “E pastaj ?
ML: “E vetmja gjė logjike : Mė zuri.”
MM: “Oh jo! E ti ēfarė bėre?”
ML: “Tė vetmėn gjė logjike qė mund ta bėja: E zhvesha fustanin.”
MM: “Oh Zot! E burri ēfarė bėri?”
ML: “Tė vetmėn gjė logjike qė mund ta bėnte: I uli poshtė pantollonet.”
MM: “Oh jo! E pastaj ēka ndodhi ?”
ML : “A nuk ėshtė logjike, motėr? Njė murgeshė me fustan tė zhveshur mund tė vrapojė mė shpejtė se njė burrė me brekė nėpėr kėmbė…..“
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.zihnimagani.tk
 
Dy Murgesha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
WelCome :: Argetim :: Humor & Barceleta-
Kėrce tek: